529-52-52

+38 (044)

businesstravel

+38 (044) 529-52-52

+38 (067) 504-68-00

+38 (067) 632-22-34

Україна, 01133, м. Київ,

вул. Є. Коновальця 31

Мапа проїзду

Виїзний модуль групи Executive MBA Kиєво-Могилянської бізнес-школи

В гостях у COMFY

Міжнародний бенчмаркінг - досить популярна практика в бізнесі. Примітно, що в останні роки вітчизняні компанії, що займають лідируючі позиції в різних галузях економіки України, все більш відкрито взаємодіють з бізнес-спільнотами, клієнтами та  співробітниками.

У квітні 2017 року відбувся виїзний модуль групи слухачів Executive MBA Києво-Могилянської бізнес-школи в Дніпропетровську область. Учасники виїзного модуля - керівники та топ-менеджери компаній різних сфер діяльності, які вивчають ефективні технології управління бізнесом в kmbs.

Основні цілі виїзного модуля - знайомство з кращими практиками менеджменту в українських і міжнародних компаніях, розташованих в регіоні, а також обговорення ефективних підходів до стратегічного і операційного управління бізнесом з успішними топ-менеджерами. Однією з перших на пропозицію про організацію візиту групи Executive MBA kmbs відгукнулась компанія COMFY. Як об'єкт для відвідування ця компанія була вибрана не випадково. Адже сьогодні COMFY - лідер роздрібного ринку побутової техніки та електроніки з центральним офісом в місті Дніпро. Мережа представлена 79 магазинами в більш ніж 40 містах України. COMFY - перший мультіканальний рітейлер в країні і найбільш ефективна компанія на роздрібному ринку за показником виторгу з квадратного метра. Чисельність персоналу компанії - понад 2000 осіб.

В рамках візиту слухачі групи Executive MBA зустрілися з топ-менеджерами компанії, які поділилися принципами операційного і стратегічного управління бізнесом. Директор по маркетингу і e-commerce, член наглядової ради COMFY Наталія Кошова розповіла про безперервний процес пошуку нових можливостей і методів взаємодії з покупцем. Сьогодні COMFY знаходиться в активній фазі трансформації бізнес-моделі компанії в омніканальную. Зміни торкаються практично усіх процесів компанії, оскільки омніканальность означає надання однакового рівня сервісу в будь-якій зручній для клієнта точці покупки: роздрібний магазин, інтернет-магазин, соціальна мережа або call-центр. Процеси управління вимагають нових інструментів, інноваційних рішень і змін в менталітеті співробітників. За словами Наталії Кошової, готові до масштабних трансформацій лідери змін усвідомлюють, куди і навіщо вони йдуть. Вони здатні мислити критично, готові ризикувати і помилятися, при цьому відкриті до нових знань, викликів і можливостей. Саме такі керівники є рушійною силою компанії та наповнюють бізнес енергією розвитку.

Про принципи управління продажами і про підходи до роботи з лінійним персоналом слухачам MBA розповіла Ольга Базарна, керівник департаменту роздрібних продажів. Починаючи з 2016 року компанія вийшла на більш точне цільове планування KPI торгової мережі, в тому числі за рахунок масштабних інвестицій в переформатування точок продажів.

Відхилення планування операційних показників в системі за результатами першого кварталу 2017 року складають не більше 1%. На додаток до індексу NPS (Net Promoter Score), що вимірює рівень лояльності клієнтів до компанії, в COMFY також використовується індекс оцінки лояльності співробітників eNPS (employees NPS). Цей показник оцінює, наскільки співробітники готові рекомендувати COMFY своїм знайомим як привабливе місце для роботи. Мета використання індексу eNPS - чути думки співробітників, своєчасно реагувати на зворотний зв'язок, покращувати ЦПС (ціннісну пропозицію співробітникам). Ключовим фактором успіху одночасного впровадження великої кількості змін в компанії є професійна команда, ефективна міжфункціональна взаємодія і висока залученість персоналу на всіх рівнях. Саме ініціативи співробітників - драйвер змін в компанії. Коучинг, програми підготовки кадрового резерву і внутрішньокорпоративний університет - основні інструменти розвитку персоналу в COMFY.

Тему управління взаємовідносинами з співробітниками, як з основним ресурсом і капіталом компанії, продовжила Марина Майор, HR директор COMFY. Вона розповіла учасникам зустрічі про основні якості, які компанія цінує в персоналі - любов до людей, любов до своєї роботи, професіоналізм. Саме такі співробітники успішно вписуються в корпоративну культуру компанії і справляються з високою інтенсивністю роботи, з безперервними змінами в компанії.

Свою роль в сфері управління персоналом менеджмент COMFY бачить в тому, щоб знайти правильних людей і забезпечити їх високу ефективність в компанії. При цьому в HR-процеси активно залучені лінійні керівники, які розуміють важливість роботи з людьми і високий рівень відповідальності за результати роботи своєї команди. У цій ситуації HR виступає в якості стратегічного партнера для бізнес-підрозділів. «Ідеальний» співробітник для COMFY - це молодий освічений чоловік з амбітними життєвими цілями, який прагне досягати високих результатів, гідно заробляти і розвивати свій потенціал. Цікаво, що підбір співробітників в COMFY заснований не стільки на поточному рівні знань і умінь, скільки на наявність потенціалу до розвитку. За словами Марини Майор, в компанії «приживаються» особливі люди - це «трудоголіки» з високим рівнем внутрішньої енергії, які постійно виходять за рамки зони комфорту заради підкорення все нових і нових вершин. Далеко не кожен здатен впоратися з таким високим темпом, але саме ці «особливі» люди формують успіх компанії і є її головною унікальною конкурентною перевагою, яку важко скопіювати.

Олександр Жиляєв, керівник відділу digital-просування, познайомив учасників візиту з проектами COMFY в області корпоративної соціальної відповідальності. Компанія активно підтримує талановиту молодь і творчі проекти. Так, роботи молодих українських художників використані для оформлення магазинів COMFY як всередині, так і зовні. Яскравий арт-проект «Калейдоскоп» якнайкраще відображає концепцію розвитку COMFY в швидко мінливому зовнішньому середовищі.

Візит в компанію COMFY завершився відвідуванням магазину нового формату в супроводі Тетяни Дорохової, керівника відділу розвитку формату. Тетяна розповіла слухачам MBA kmbs про принципи планування торгових зон, про розташування віртуальної полиці, про майданчик для тестування інноваційних продуктів і технологій, а також про спеціальні бренд-зони усередині торгового залу.

Відкритість COMFY, змістовний діалог з топ-менеджерами та їх готовність ділитися управлінськими підходами дозволили учасникам виїзного модуля програми Executive MBA Києво-Могилянської бізнес-школи на практиці познайомитися з ефективними підходами до ведення бізнесу. Відкриттям для гостей стало ставлення COMFY до корпоративної культури як до основного рушія для розвитку і мотивації персоналу. У кожному слові спікерів, в атмосфері центрального офісу та магазину дійсно відчувається неймовірна залученість в життя компанії і готовність до безперервного розвитку. Насичений візит в COMFY став важливою подією в рамках виїзного туру групи Executive MBA KMBS в місто Дніпро.

Ми дякуємо команді COMFY за організацію бізнес-візиту, а також за активне сприяння розвитку професійної бізнес-спільноти в Україні!

 

Компанія IVA-MICE — професійний організатор відкритих та корпоративних заходів, спрямованих на розвиток бізнес-мислення, а також розширення кругозору та інструментарію у керівників найвищого та середнього рівня.

Послуги компанії

Ми розширюємо горизонти можливостей!

Наши партнеры:

"IVA Travel Partners" -  Україна, 01133, Київ, вул. Є. Коновальця 31, оф. 514

тел. +38 (044) 529 52 52; +38 (067) 504 68 00; +38 (067) 632 22 34

Wise Energy Group

Розвиток організацій, лідерів, команд

Human Resourses to Business

Підвищення цінності HR-процесів для бізнесу

Інна Косорига

Експерт у HR та в організаційному розвитку