529-52-52

+38 (044)

businesstravel

+38 (044) 529-52-52

+38 (067) 501-40-90

+38 (050) 610-40-95

Украина, 01133, г. Киев,

ул. Е. Коновальца 31

Карта проезда

«Дисципліна. Позитив. Результат.»

Менеджмент-тур в компанію ОLХ Ukraine

В листопаді 2019 року керівники компанії METRO Cash & Carry Ukraine здійснили менеджмент-тур до компанії OLX. Мета менеджмент-туру - дізнатися про принципи розвитку бізнесу, побудови партнерських взаємовідносин з клієнтами та формування ефективної команди співробітників. Управлінці METRO, які навчаються на корпоративній програмі розвитку у форматі pre-MBA, вже протягом 6 місяців відвідують успішні компанії, щоб зустрітися з ефективними топ-менеджерами та ознайомитися з кращими практиками управління процесами й людьми.

В компанії OLX гостей з METRO C&C гостинно зустрічали:

  • Ігор Сироватко, керівник департаменту клієнтського сервісу OLX Europe & Central Asia
  • Оксана Скоробреха, керівник відділу по взаємодії з бізнес-клієнтами (OLX B2B Unit)
  • Роман Кожевніков, HR бізнес партнер відділу по взаємодії з бізнес-клієнтами (OLX B2B Unit)
  • Оксана Сіра, керівник відділу клієнтського сервісу OLX Ukraine.

В яскравому й затишному офісі компанії ОLХ, який знаходиться в київському бізнес-центрі SP HALL, розташовані підрозділи компанії, які активно взаємодіють з клієнтами в усіх напрямках продажів: товари, нерухомість, послуги. Великий та просторий офіс поділений на 2 частини: в одній з них функціонує B2B Unit (відділ по роботі з бізнес-клієнтами), а в іншій - відділ клієнтського сервісу, де співробітники допомагають користувачам ефективно користуватися платформою OLX. Слід зазначити, що цей підрозділ обслуговує майже 10 млн користувачів, що складає близько половини від загальної кількості інтернет-користувачів України!

Перші враження від офісу – тут панують свобода, комфорт та демократія! Просторі приміщення з великими вікнами та прозорими стінами створюють відчуття легкості та комфорту, а яскраві кольори оздоблення та веселі малюнки на стінах додають гарного настрою та бажання робити добрі справи. Довершують картину тенісний стіл та шведська стінка, де співробітники можуть активно перепочити протягом робочого дня та у свій вільний час.

На початку робочого дня на офісній кухні гучно лунають галас, сміх та оплески: це проходить традиційна нарада колективу, впродовж якої колеги відзначають видатні події та досягнення, святкують перемоги та дякують один одному. “Ми не телефонуємо клієнтам з 9 до 10, бо це для них незручно з оглядом на вранішні турботи», - пояснює Ігор Сироватко, керівник департаменту клієнтського сервісу OLX. Кожний ранок в OLX B2B Unit свідомо присвячений навчанню та обміну досвідом, налаштуванню на позитивний й продуктивний день. «Цей час ми прагнемо використовувати з максимальною користю: для проведення командних зустрічей, аналізу досягнень та помилок минулого дня, для навчання співробітників та для підсилення командного духу”, - додає Ігор.

Вже за кілька хвилин перебування в ОLХ B2B Unit та спілкування з керівниками підрозділів стає зрозуміло: тут підтримують здоровий баланс між свободою та дисципліною, між інтересами співробітників та бізнес-цілями компанії, між наданими можливостями та відповідальністю за результат. І не дивно, що цей підрозділ асоціює себе з бджолиним вуликом, в якому постійно кипить робота, усі наполегливо працюють та сприяють досягненню командного результату. Різноманітні бджілки намальовані на стінах приміщень, відображені в символах та талісманах, вони органічно вписалися в культуру OLX та стали своєрідним символом компанії.

Ігор Сироватко ознайомив учасників менеджмент-туру з цінностями OLX B2B Unit, які допомагають створити потрібну атмосферу в колективі та налаштувати команду на досягнення цілей компанії. Серед них - відкритість, особистий приклад лідера, високий темп виконання завдань, визнання досягнень та винагорода, робота в стилі FUN. І головне – це бажання співробітників працювати на 110%. Адже в OLX вважають, що бути частиною високопродуктивної команди – це не обов’язок, а честь!

Баланс інтересів персоналу та бізнес-цілей компанії досягається завдяки культурі з високими вимогами, справедливим визнанням внеску кожного і щедрими нагородами за високі досягнення.

Дисципліна. Позитив. Результат. Це - принципи компанії, які допомагають співробітникам OLX працювати із задоволенням та досягати високих результатів. І саме ці цінності роблять їх схожими на бджіл – найбільш організованих та працелюбних комах в природі. Ці принципи – не просто слова, вони – частина ДНК компанії, а також ключові фактори успіху.

B2B Unit - це відносно новий підрозділ ОLХ, який було створено для досягнення наступних цілей:

  • встановити персональний контакт і теплі відносини з кожним бізнес-користувачем;
  • збільшити дохід ОLХ через просування платних інструментів сервісу;
  • надати бізнес-користувачам підтримку, позаштатних консультантів в особі маркетологів і експертів з онлайн-торгівлі на платформі OLX.

Власне, на цьому й ґрунтувався стрімкий розвиток бізнес-напрямку, який створював можливості для клієнтів та зростав разом з ними. Керівник OLX B2B Unit Оксана Скоробреха розповіла, що створений у 2016-му році підрозділ запропонував підприємцям саме такі послуги з розвитку бізнесу, якого їм не вистачало, особливо на початковому рівні. Побудований за рекордно стислі строки, B2B Unit здійснив амбіційний старт і стрімко зростає завдяки працьовитій команді «бджіл», справжньому лідерству та ефективній організації процесів. Сьогодні це вже підрозділ з 94 співробітниками, який має своє окреме приміщення і досягає виняткових результатів в розвитку B2B-напрямку бізнесу.

Звичайно, одним з основних чинників успішного розвитку став високий рівень орієнтації на потреби клієнта – як приватного підприємця, так і компаній малого й середнього бізнесу. Окрім розміщення своїх товарів та послуг на платформі OLX, бізнес-клієнти отримують цінну допомогу в покращенні продажів, залученні нових клієнтів та у підвищенні їхньої задоволеності.

Ще один ключовий фактор успіху OLX B2B Unit – це команда, яка відточує діамант сервісу кожного дня, кожної миті. Про принципи роботи з персоналом учасникам менеджмент-туру розповів Роман Кожевніков, HR бізнес партнер OLX B2B Unit.

Власне, все починається з правильного підбору персоналу. Кожен етап пошуку нових працівників продуманий до дрібниць. Адже важливо знайти саме «свою» людину, яка стане працьовитою бджілкою, ефективним членом бджолиної команди. Які вони, кандидати OLX? Це трудяги, позбавлені страхів і «голодні» до розвитку й досягнень. Це командні гравці, відкриті й позитивні. Саме такі кандидати здатні вписатися в чинну команду й підсилити її своїми талантами, наполегливістю, прагненням до високих досягнень.

Цікаво, що велика увага під час співбесіди приділяється питанням, які більшість людей вважають дивними та незрозумілими. Наприклад, коли кандидат відповідає на запитання «де б Ви хотіли жити: у Лондоні чи в Парижі?» рекрутери приділяють увагу деталям розповіді, роблять важливі висновки щодо комунікативних навичок, емоційного інтелекту, життєвих пріоритетів та внутрішніх мотиваторів кандидата. До того ж, у щоденній роботі контакт-центру ОLХ виникає безліч “дивних питань”, і кожен працівник має вміти вислухати клієнта, зрозуміти його потреби та надати необхідну допомогу в позитивний та ефективний спосіб.

Після первинного відбору кожен кандидат проходить стартове навчання. Воно служить своєрідним фільтром на шляху до команди, перевіркою на сумісність з колегами. В кожного співробітника, який протягом цього часу контактував із новеньким, розпитують про враження від співпраці та спілкування в команді. Зворотній зв’язок збирають від офіс-менеджера, бізнес-тренера та навіть від кава-леді. І тільки в тому разі, коли цінності новачка збігаються із цінностями команди, коли співробітники в ньому бачать надійного члена команди, - кандидат може стати до постійної роботи.

В OLX керівники відкрито обговорюють з працівниками цінність їх досягнень для команди, а також важливість розділення цінностей компанії. На протязі своєї роботи співробітники отримують обґрунтований зворотній зв’язок щодо результатів праці та ефективності командної роботи. І досвід OLX показує, що у разі невідповідності доволі високим вимогам компанії працівнику буде краще знайти для себе іншу роботу - де він буде на своєму місці, зможе розкрити свій потенціал й досягти високих результатів. В OLX вважають, що своєчасне та відкрите обговорення результатів праці зі співробітником - важлива складова побудови команди однодумців, орієнтованих на високі досягнення.

Роман Кожевніков називає декілька ключових правил комунікації з персоналом у разі розставання з працівниками, що не стали справжніми OLX-ерами:

  • Важливо уникати “негативних” тусовок, де співробітники розповсюджують чутки, скаржаться на роботу, створюють токсичну атмосферу в колективі.
  • Потрібно бути послідовним і передбачуваним – як в обговоренні результатів праці з працівниками, так й в пошуку варіантів розв'язання виникаючих проблем.
  • У разі, якщо працівник звільняється з компанії з будь-якої причини, - важливо своєчасно доводити правдиву інформацію до команди, підтримувати чесні та відкриті комунікації між керівництвом і працівниками.

В OLX B2B Unit багато уваги приділяється засобам мотивації персоналу. В OLX B2B усі знають, що виконувати план – це норма. В компанії заохочують досягнення супер-результатів та пропонують нагороди, які мотивують, додають драйву, надихають на нові перемоги.

В компанії існує власна валюта - “сота” (і знов «бджолина» атрибутика!). Соти можна отримати за різні досягнення, а потім накопичену суму можна витрати на брендовану та сувенірну продукцію OLX. Найкращі співробітники та команди нагороджуються цінними подарунками, грошовими винагородами, а також туристичними путівками на кращі курорти та екзотичні місця по всьому світу.

Окрім знайомства з роботою OLX B2B Unit, учасники менеджмент-туру отримали можливість відвідати відділ клієнтського сервісу OLX Ukraine, який щойно-щойно переїхав до нового офісного приміщення в бізнес-центрі SP HALL.

Цей підрозділ складається з сектору модерації оголошень, сектору турботи про клієнта та сектору безпеки, який попереджає появу недобросовісних продавців на платформі OLX. Загалом у відділу клієнтського сервісу працює понад 150 людей. Тут також відчувається відданість цінностям OLX, фокус на високу ефективність та турботу про клієнта. Про принципи роботи кожного з напрямів розповіла Оксана Сіра, керівник відділу клієнтського сервісу OLX Ukraine. Вона підкреслила, що, не зважаючи на безперервну автоматизацію процесів, людина залишається головною і поки що незамінною для забезпечення високого рівню якості та бездоганного сервісу. Адже жодна машина не спроможна перевірити зміст оголошення так, як це зробить Homo Sapiens. І людина краще за робота може впізнати недобросовісного користувача та миттєво відреагувати, заборонивши розміщення сумнівних та ризикованих пропозицій. І, без сумнівів, лише людина здатна підтримувати теплі й щирі стосунки з користувачами платформи OLX.

Працівники відділу клієнтського сервісу постійно розвивають свої здібності надавати винятковий сервіс клієнтам OLX. Вони можуть пояснити складні речі простими словами, запропонувати бонус там, де це вважають за потрібне, прийняти нестандартні рішення, щоб задовольнити потреби клієнта в найбільш дієвий спосіб. Працівники наділені достатніми повноваженнями, щоб не узгоджувати кожне своє рішення з керівництвом, та сміливо беруть на себе відповідальність за наслідки своїх слів та дій. Такий баланс свободи та відповідальності допомагає кожному співробітнику відчувати свій персональний вплив на кінцевий результат, на відносини з клієнтами та на розвиток компанії.

«We go extra mile!» – це слоган служби турботи про клієнта. Схоже, такого ж принципу дотримується кожен департамент і кожен співробітник OLX Ukraine. І, мабуть, саме це і є головним секретом успіху компанії та стрімкого розвитку в Україні. Більш того, завдяки сміливим підходам в менеджменті та вражаючим досягненням команду OLX Ukraine визнано носієм кращих практик в багатьох сферах діяльності серед підрозділів компанії в Європі та Центральній Азії. Тепер представники OLX Ukraine допомагають впроваджувати ефективні системи управління в інших країнах, де працює OLX Group.

Учасники менеджмент-туру були вражені нестандартними підходами OLX до управління процесами, розвитку ефективних команд та побудови партнерських взаємовідносин з клієнтами. Гості компанії відзначили, що завдяки сміливим експериментам, амбіційним цілям, проактивному лідерству та залученню працівників до вирішення бізнес-задач компанії в OLX відчувається дух підприємництва, віра в надзвичайні можливості кожного члена команди, здатність спільними зусиллями подолати будь-яку перешкоду та досягти неймовірних успіхів. Команда OLX, яка досягла лідерства на ринку й відкрито ділиться своїми секретами успіху, розвиває не тільки свій бізнес, але й сприяє розвитку бізнес-спільноти країни в цілому.

Бажаємо команді OLX наснаги та задоволення від нових досягнень і дякуємо за співпрацю в організації навчальних менеджмент-турів для управлінців!

Детальніше про менеджмент-тури від компанії IVA MICE

Послуги, що надаються компаниєю IVA MICE

З усіх питань Вам допоможуть менеджери компанії «IVA MICE»:

Тел.: +38 (067) 103-45-01

Тел.: +38 (095) 414-82-64

E-mail: info@iva-mice.com

 

Компания IVA-MICE — профессиональный организатор открытых и корпоративных мероприятий, направленных на развитие бизнес-мышления, а также расширение кругозора и инструментария у руководителей высшего и среднего уровня.

Услуги компании

Услуги

 

Обратная связь

Мы расширяем горизонты возможностей!

Наши партнеры:

"IVA Travel Partners" -  Украина, 01133, Киев, ул. Е. Коновальца 31, оф. 514

тел. +38 (044) 529 52 52; +38 (067) 501 40 90; +38 (050) 610 40 95

Wise Energy Group

Развитие организаций, лидеров, команд

Human Resourses to Business

Повышение ценности HR-процессов для бизнеса